A A A

O.W. Łazienki

O.W. Łazienki - pięknie położony ośrodek w samym sercu miasteczka Powidz. Sam ośrodek posiada wieloletnia tradycję. Budynek ośrodka w obecnej formie powstał w okolicach roku 1956, a jego pierwotny kształ został wybudowany w 1922 roku.Przed tą datą były to drewniane pomieszczenia-przebieralnie które sięgaja lat 30 XX wieku. Jednak teren ośrodka to nie tylko pokoje wczasowe, lecz także pole kempingowe. Powierzchnia całego ośrodka to ok. 1,2 ha. Na naszym polu często bywaja goście także z zagranicy, dużą popularnościa cieszy się wsród niemieckich sąsiadów. Jako dowód uznania zostaliśmy wyróznieni w niemieckim serwisie ADAC. Ale nie tylko. Na polu nocowali przybysze z Austrii, Czech, Słowacji, Francji a nawet kempingi z kierownicą po prawej stronie - Angli.

Miłośnicy coraz bardziej popularnych sportów wodnych, mniej doświadczeni pływacy czy zaczynajacy swe wodne podboje mogą być pewni, że u nas w Powidzu znajdą coś dla siebie. Na naszym terenia działa (z sukcesami) szkoła windsurfingu everB, wypożyczalnia jachtów, wypożyczalnia prostego sprzętu pływackiego typu kajak, rower wodny. Powidz, to także miejsce gdzie można nauczyć się po prostu pływać. Ratownik zawsze znajdzie czas na naukę osób które do wody wchodzą tylko po kostki. W szkole serfingu możliwe jest także przechowanie, przygotowanie oraz wypożyczenie deski, stroju, lub też całego zestawu niezbednego do pływania. Instruktorzy często organizuja zawody dla mniej lub bardziej doświadczonch serferów. powidz to raj dla lokalnych serferów i żeglarzy.

Nasz ośrodek to także miejsce dla innch typów sportu. U nas można zagrać w siatkówkę, piłkę nożna, zwiedzić okoliczne lasy na rowerze czy pieszo. Dorosli wraz z pociechami będą zadowoleni. Plac zabaw dla maluchów jest na wyciągniecie ręki i można spokojnie patrzeć na dzieci opalając się na słońcu. Dla wszystkich znajdzie sie również coś na ząb. Pyszne lody, desery czy zwykła kawa zawsze znajdzie swoich amatorów. W naszej restauracji zjesz dobrze i tanio nie tylko fast-foody, ale także bardzo popularne domowe obiadki.

Pamiętajcie, Powidz posiada pierwszą klasę czystości jeziora! Sama woda jest na wyciągnięcie ręki. Z pokoi z tarasami do jeziora jest zaledwie 10 metrów. U nas wypoczynek i spokój od miejskiego zgiełku to słowa najwyższej wagi. Próżno szukać weekendowych zabaw. Choć takie można znaleźć w Powidzu u nas cenimy relaks. Z roku na rok, doceniają go także coraz młodsi goście którzy uciekają od dyskotekowego stylu. Choć oczywiście zdarzaja się imprezy zorganizowane, jednak bardzo rzadko. Są nimi np. Mistrzostwa Wojska Polskiego w Żeglarstwie. Wiele załóg staje o tytuł najlepszej załogi WP. Na naszym jeziorze we współpracy z naszym ośrodkeim odbywały się również zawody z cyklu Mistrzostw Europy w bojerach.

 
Analiza ogladalnosci witryny